Памятка паломнику

Візьми свій Хрест і слідуй за Христом
Візьми свій Хрест і слідуй за Христом

Кожен християнин хоча б раз в житті повинен відвідати Cвяті місця. За час паломництва кожен віруючий очищає своє серце, вдосконалює душу, зцілюється від тілесних і душевних недуг, зростає і міцніє у вірі. Під час паломницва потрібно смиренно терпіти незручності, з повагою та любов’ю ставитись до свого ближнього, допомагати усім учасникам подорожі, а також дотримуватись усіх вказівок і попереджень керівника групи.

Напередодні поїздки бажано взяти благословіння у свого духівника і обговорити з ним усі хвилюючі питання. Якщо під час поїздки виникатимуть питання духовного змісту з ними можна звернутись до священика, який завжди супроводжує паломників під час подорожі.

Усі труднощі паломництва  будуть забуті в духовному піднесенні та радості, та покриті благодаттю яку Господь посилає тим хто зі щирим серцем відноситься до Святині. Відвідання Святих місць сприяє наближенню людини до розуміння змісту її життя. Паломництво це духовна праця християн, яка сприяє очищенню душі та наближенню до Бога.

Що слід взяти в паломницьку поїздку

Вирушаючи до Cвятих місць потрібно відповідно підготуватись – одяг має бути максимально зручний  і такий, що відповідає нормам християнської моралі. Жінки повинні бути одягнені відповідно до своє статі (спідниця що прикриває коліна, блузи з довгим рукавом, хустинка). З собою потрібно  взяти постільну білизну, невеличку подушечку та одіяло, а також  одну чи кілька пляшечок для Святої води, одяг для окунання в Святих джерелах (сорочку та косинку для жінок), пакетики для Святинь, фотоапарат, термос і необхідні дорожні речі.

Пости, богослужіння, таїнства сповіді і Причастя під час паломництва

Усі учасники паломницької поїздки дотримуються не лише певних правил поведінки, а й постів, які встановлені Православною церквою в даний період року, а також  паломники під час усієї подорожі не вживають м’ясних продуктів. Графік подорожі складається так, щоб паломники якомога частіше мали можливість бути на вечірніх Богослужіннях і на Літургіях та мали можливість Причаститись Святих Христових Таїнств. В особливо великих і значних монастирях група перебуває кілька днів, що дає можливість помолитись, поговіти, посповідатись та Причаститись і просто подумати про зміст свого життя.

 

Святі джерела

Джерело пр. Серафима Саровського
Джерело пр. Серафима Саровського

Під час подорожі у багатьох Святих місцях віруючі мають можливість окунатись у Святих джерелах. Зазвичай для цього передбачені спеціальні купальні: окремо жіночі і чоловічі. Для того аби окунутись паломник має взяти у поїздку спеціальний одяг: жінки – довгі сорочки та хустинки, чоловіки – плавки, шорти та футболки.

Поруч із купальнями облаштовані кринички, або окремо виділені місця, звідки можна набрати Святої води чи попити її. Для цього потрібно мати з собою посуд, в який можна набрати воду. Святу воду можна привезти своїм близьким, рідним, знайомим. Але не варто забувати, що воду з різних Святинь можна набирати і в одну посудину.

Треби, які можна замовити під час подорожі

Записка
Правильне написання церковної записки

Уся паломницька поїздка супроводжується молитвою. Окрім ранкових і вечірніх молитв паломники часто читають Акафісти Святим, до яких прямують, а священик служить молебни. Усі учасники подорожі можуть подавати записки за свої рідних і близьких, попередньо узгодивши їх приналежність до канонічної Православної церкви. Під час перебування у Святих місцях віруючі можуть подавати записки згідно встановлених в даному монастирі чи храмі переліку треб.

Послушання

Послушання
Допомога Шамординському монастирю

Особливістю паломницьких поїздок є те, що усі учасники подорожі несуть певні послушання. Їх зазвичай розприділяє старший групи. Вони стосуються переважно взаємодопомоги тим, хто спільно подорожує і відвідує Святі місця. Часто прочан просять допомогти в тому чи іншому монастирі на що віруючі з радістю погоджуються, пам`ятаючи слова св. Серафима Саровського «Послушання вище поста та молитви».

Памятка паломнику на Святу Землю

ПАМЯТКА ПАЛОМНИКА НА СВЯТОЙ ЗЕМЛЕ.doc
Microsoft Word Document 47.0 KB